top
įrašai 5 būdai tinkamai pagerbti mirusį artimąjį

5 būdai tinkamai pagerbti mirusį artimąjį

Mirus žmogui jo artimiesiems dažnai iškyla įvairių emocinių ir moralinių dilemų, kaip tinkamai pagerbti jiems brangų žmogų.

Neretai žmonės dar prieš mirtį su savo artimaisiais aptaria bent jau pagrindines savo laidotuvių detales. Visgi natūralu, kad žmonės per savo gyvenimo metus retai galvoja apie mirtį ar savo paskutinę kelionę, todėl atsisveikinimo ceremonijos niuansai ištikus netikėtai mirčiai dažnai gula ant velionio artimųjų pečių.

„Vakarų Lietuvos krematoriumas“

Todėl „Vakarų Lietuvos krematoriumas“ parengė trumpą patarimų atmintinę, kokiomis priemonėmis galime pagerbti mirusį artimą žmogų jo atsisveikinimo su šiuo pasauliu ceremonijos metu.

Mėgstami gyvenimo garsai

Muzika žmogų lydi visą jo gyvenimą. Kiekvienas žmogus turi savo mėgstamus muzikinius kūrinius ar muzikos stilių, kuris atspindi žmogaus asmenybę bei įvairius jo gyvenimo etapus. Todėl pagerbiant velionį visuomet galima parengti mėgstamų jo muzikos kūrinių grojaraštį, kuris būtų tinkamas šiai progai ir kurtų jaukesnę nuotaiką atsisveikinimo ceremonijos metu.

Šarvojimo salė

Muzikinį foną atsisveikinimo ceremonijos metu gali kurti ir profesionalūs muzikantai, kurie smuiko, pianino, gitaros ar kito instrumento pagalba gali atlikti velionio mėgstamus kūrinius ar tradicines ritualines giesmes.

Šviesios gyvenimo akimirkos paskutinėje kelionėje

Išlydėdami mirusį asmenį mes dažniausiai norime galvoti ne apie mirties faktą, o apie gražiausias su artimuoju praleistas gyvenimo akimirkas. Juk kiekvieno mūsų gyvenimas yra unikalus ir pilnas reikšmingų įvykių, kurie mūsų kasdienybę nudažo įvairiomis spalvomis.

Šiame amžiuje mes turime puikias technologines galimybes nuolat fiksuoti svarbiausius savo gyvenimo momentus. Todėl atsisveikinimo su mirusiuoju ceremonijos metu multimedijos priemonių pagalba taip pat galime demonstruoti įvairias fotografijas, vaizdo įrašus ar šiai progai skirtus specialius atminimo vaizdo klipus, kuriuose įamžintos gražios ir prasmingos mirusiojo gyvenimo akimirkos.

Tokiu būdu labiau pagerbsime mirusiojo gyvenimą ir šviesesnėmis spalvomis papuošime jo paskutinės kelionės ceremoniją.

Žmogaus asmenybę atspindinti urna 

Kiekvienas žmogus turi skirtingą stiliaus pojūtį. Todėl net ir asmeniui mirus bei kremavus jo palaikus norisi, kad į paskutinę savo gyvenimo kelionę jis iškeliautų tokiame ritualiniame inde, kuris labiausiai atitiktų jo gyvenimo ir asmenybės stilių.

Vakarų Lietuvos krematoriumo urnų ekspozicija

Šiandien turime tikrai plačias galimybes rinktis iš didėlės įvairovės skirtingos stilistikos urnų, kurios geriausiai atitiktų velionio asmenybę.

Jei žmogus labiau mėgo tradicinį stilių ir buvo labiau konservatyvus, jo paskutinei kelionei galima rinktis įvairaus metalo, keramikos ar medines griežtesnio stiliaus urnas. Tuo tarpu, jei velionis gyvenime buvo itin ryški ir išsiskirti mėgstanti asmenybė, jo palaikams galima parinkti ir estetiškas, tačiau labiau netradicinio dizaino urnas.

„Vakarų Lietuvos krematoriumas“ siūlo itin platų urnų asortimentą, iš kurio tikrai išsirinksite tinkamą urną pagerbti savo mirusio artimo žmogaus asmenybę.

Visus urnų pavyzdžius ir kainas galite rasti ČIA.

Gėlės – ne tik vizualinė, bet ir kvapų harmonija

Pastaraisiais metais ryškėja tendencija, kuomet mirusiojo artimieji vis dažniau prašo į laidojimo ceremoniją atvyksiančių svečių nenešti gėlių ar pagerbi mirusįjį vos vienu gėlės žiedu. Tokie artimųjų prašymai suprantami, nes dideli gėlių kiekiai, masyvūs eglišakių vainikai bei gėlių krepšeliai dažnai apsunkina mirusiojo išlydėjimo procedūras bei gerokai apkrauna velionio amžino poilsio vietą.

Visgi gėlės vis dar gali būti gražiu atsisveikinimo ceremonijos akcentu. Renkantis gėles atsisveikinimo su velioniu ceremonijai svarbu išlaikyti estetinę ir kvapų harmoniją. Jei jūsų artimasis turėjo mėgstamą gelių rūšį ar kvapą, galima kvietime į ceremoniją svečių mandagiai paprašyti atnešti konkrečiai tos rūšies gėlės žiedą ar nedidelę puokštę.

Šarvojimo salė

Tokiu būdu atsisveikinimo ceremonijos metu bus sukurta velioniui artima estetinė atmosfera, o jo mėgstamų gėlių kvapas svečiams leis pajusti glaudesnį ryšį su mirusiojo asmenybe.

Žmogui artimi įvykiai, mintys ir pasaulėžiūra

Žmonių asmenybės ir pasaulėžiūros raidai įtaką daro įvairūs skirtingi potyriai: emociškai ryškūs gyvenimo įvykiai, perskaitytos knygos, pamatyti kino filmai, sutikti įdomūs žmonės, kelionės, mėgstami muzikiniai kūriniai ar kiti reikšmingi gyvenimo akcentai.

Todėl tariant artimajam atsisveikinimo žodį galima visuomet įtraukti pasakojimą apie reikšmingą velioniui gyvenimo įvykį, išsakyti jam patikusią gražią mintį, pacituoti jo mėgstamą autorių ar ištrauką iš velioniui patikusio literatūros kūrinio.

Jei miręs žmogus turėjo konkretų gyvenimo moto, kurį ne kartą per gyvenimą yra išsakęs viešai, tokius žodžius galime išgraviruoti ant urnos ar tiesiog gražiu šriftu atspausdinti ir padėti šalia jo nuotraukos atsisveikinimo ceremonijos metu.

Tai yra tik keletas patarimų, kuriais galimą pagerbti mirusį artimą žmogų jo paskutinės kelionės metu. Visgi suprantama, kad netekties skausmas ir per didelė emocinė našta atsisveikinant su artimuoju dažniausiai artimiesiems neleidžia tinkamai apmąstyti visų pagerbimo ceremonijos niuansų.

Todėl atsisveikinimo ceremonijos planavimą dažnai yra pravartu patikėti šios srities profesionalams, kurie ne tik įsigilins į jūsų poreikius, bet ir pasistengs, kad jūsų artimojo paskutinė kelionė būtų pagarbi, estetiška ir atitiktų jo asmenybę.

Susisiekite

Kontaktai

„Vakarų Lietuvos krematoriumas“ - tai aplinkai draugiška ir aukščiausius šiuolaikinius kokybės standartus atitinkanti erdvė, kurioje teikiamos modernios plataus spektro kremavimo ir laidojimo paslaugos.

    Siekdami pagerinti naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais mes naudojame slapukus (angl. "cookies"). Spustelėdami „Priimti“ sutinkate su slapukų naudojimu. Norėdami detaliau susipažinti su svetainėje naudojamais slapukais, galite apsilankyti skiltyje „Privatumo politika”.