top
įrašai Pabaigos ugnies paslaptys: kaip šiandien kremuojami mirusiojo palaikai?

Pabaigos ugnies paslaptys: kaip šiandien kremuojami mirusiojo palaikai?

Žmogaus palaikų kremavimas yra vienas populiariausių atsisveikinimo su mirusiaisiais būdų pasaulyje.

Tai procedūra, kuri leidžia su šį pasaulį palikusiu artimuoju atsisveikinti mažiau emociškai traumuojančiu ir gamtai gerokai draugiškesniu būdu. Šios proceso metu mirusio žmogaus palaikai yra sudeginami aukštoje temperatūroje ir atsisveikinimui artimiesiems perduodami specialiame ritualiniame inde (urnoje).

Visgi retas asmuo šiandien yra išsamiai susipažinęs su kremavimo procedūromis, kurias galima suskirstyti į kelis svarbius etapus.

  1. Pasiruošimas kremavimui

Kremavimo metu velionis yra kremuojamas su karstu. Be karsto kremavimas daugelyje išsivysčiusių šalių yra draudžiamas. Todėl prieš įkeliant karstą su velionio palaikais į kremavimo įrenginį nuo karsto išorės turi būti pašalinti nedegūs atributai. Jie pašalinami tuomet, kai karstas užkeliamas ant specialaus kremavimo įrenginio įkėlimo mechanizmo.

  1. Kūno kremavimas aukštoje temperatūroje 

Vėliau paruoštas kremavimui karstas lėtai yra įvežamas į kremavimo įrenginį. Tuomet ir prasideda tikrasis palaikų kremavimas. Ugnis kremavimo įrenginyje pakylą iki 870–980 laipsnių. Šį kremavimo etapą išmaniųjų technologijų pagalba nuotoliniu būdu ar krematoriume įrengtame ekrane gali stebėti ir velionio artimieji.

Atsisveikinimo salė

  1. Palaikų atvėsinimas

Kitame kremavimo etape organinės žmogaus kūno medžiagos pamažu virsta neorganinėmis, o palaikams baigiant degti jie yra atvėsinami oro pagalba ir išvalomi. Valymo metu iš palaikų yra pašalinami įvairūs svetimkūniai, kurių nesunaikino liepsna (metaliniai karsto sujungimo elementai, iš mirusiojo kūno iš anksto nepašalinti įvairūs nedegūs medicininiai implantai ir pan.)

  1. Pelenų surinkimas

Paskutiniame kremavimo etape iš kremavimo įrenginio yra surenkami mirusiojo palaikų pelenai ir suberiami į specialią kapsulę, kuri nepraleidžia šviesos ir skysčių. Kapsulė yra parenkama taip, kad į ją tilptų visi velionio pelenai.

Dauguma šiuolaikinių krematoriumų yra valdomi skaitmeniniu būdu bei veikia automatizuotai. Toks veikimo būdas užtikrina kremavimo procesų tikslumą, saugumą, etiškumą ir operatyvumą.

„Vakarų Lietuvos krematoriume“ palaikų kremavimo procesas (nuo palaikų įkėlimo į įrenginį iki urnos su pelenais įteikimo artimiesiems) trunka vos apie 2 val.

Mūsų komandoje dirba sertifikuoti specialistai, kurie jautriai ir su derama pagarba atlieka visas reikalingas procedūras, tam kad mirusiojo palaikai būtų tinkamai paruošti tiek kremavimo procesui, tiek atsisveikinimo apeigoms.

Susisiekite

Kontaktai

„Vakarų Lietuvos krematoriumas“ - tai aplinkai draugiška ir aukščiausius šiuolaikinius kokybės standartus atitinkanti erdvė, kurioje teikiamos modernios plataus spektro kremavimo ir laidojimo paslaugos.

    Siekdami pagerinti naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais mes naudojame slapukus (angl. "cookies"). Spustelėdami „Priimti“ sutinkate su slapukų naudojimu. Norėdami detaliau susipažinti su svetainėje naudojamais slapukais, galite apsilankyti skiltyje „Privatumo politika”.