top
įrašai Sunkiausia gyvenimo akimirka: ką daryti mirus artimajam?

Sunkiausia gyvenimo akimirka: ką daryti mirus artimajam?

Mirus artimajam, mus staiga užgriūna itin sunki emocinė našta. Tokiu metu išties sudėtinga susikoncentruoti ties įvairiais organizaciniais ar juridiniais procesais. Todėl šiuo sunkiu momentu rekomenduojame iškarto susisiekti su savo ar mirusiojo iš anksto pasirinktu ritualinių paslaugų centru, kuris jums suteiks skubią informaciją bei padės išspręsti pagrindinius klausimus susijusius su mirusio žmogaus palaikų transportavimu, kremavimu, šarvojimu ir laidojimu.

„Vakarų Lietuvos krematoriumas“

Nedelsiant skambinkite pagalbos telefonu

Jei jūsų artimą žmogų mirtis užklupo namuose ar viešoje vietoje, pirmiausia nedelsiant skambinkite pagalbos telefonu 112. Atvykę medikai oficialiai patvirtins žmogaus mirties faktą.

Jei jūsų artimasis mirė ligoninėje, tuomet galite iškart kreiptis į savo pasirinktą ritualinių paslaugų centrą, kuris operatyviai pasirūpins mirusiojo transportavimu į palaikų kremavimo ar parengimo šarvojimui bei laidojimui įstaigą.

Pasirūpinkite mirties faktą patvirtinančiais dokumentais

Mirus artimajam svarbu gauti tai patvirtinančius dokumentus – asmens mirties liudijimą. Šį dokumentą išduoda pirminės sveikatos priežiūros įstaigos (jūsų šeimos gydytojas arba jį pavaduojantis asmuo)

Jei žmogus mirė smurtine mirtimi ar neaiškiomis aplinkybėmis, tuomet jo mirties priežastį turi patikslinti gydytojas-teismo medicinos ekspertas.

Gaukite išmoką laidotuvėms

Mirus žmogui artimiesiems neretai iškyla ir su įvairių, su laidotuvėmis susijusių, finansinių klausimų. Todėl svarbu žinoti, kad Lietuvoje mirusiojo artimiesiems priklauso vienkartinė laidojimo išmoka, dėl kurios velionio artimieji gali kreiptis iškarto gavus asmens mirties liudijimą. 392 Eur dydžio vienkartinė išmoka yra išmokama per 24 val. nuo prašymo pateikimo momento.

Už mirusiojo laidojimą atsakingi asmenys dėl išmokos gavimo turi kreiptis į savo miesto ar rajono savivaldybės socialinės paramos skyrių. Dėl išmokos artimieji gali kreiptis tiek pagal buvusią velionio, tiek pagal savo gyvenamąją vietą (ne vėliau kaip per 12 mėnesių nuo velionio mirties dienos).

„Vakarų Lietuvos krematoriumas“

„Vakarų Lietuvos krematoriumo“ komanda padės jums pasirūpinti visomis juridinėmis, logistinėmis ir organizacinėmis kremavimo bei ritualinėmis procedūromis ir pagal jūsų poreikius pasirūpins atsisveikinimo su artimuoju apeigomis.

Susisiekite

Kontaktai

„Vakarų Lietuvos krematoriumas“ - tai aplinkai draugiška ir aukščiausius šiuolaikinius kokybės standartus atitinkanti erdvė, kurioje teikiamos modernios plataus spektro kremavimo ir laidojimo paslaugos.

    Siekdami pagerinti naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais mes naudojame slapukus (angl. "cookies"). Spustelėdami „Priimti“ sutinkate su slapukų naudojimu. Norėdami detaliau susipažinti su svetainėje naudojamais slapukais, galite apsilankyti skiltyje „Privatumo politika”.